Tellimistingimused

TELLIMISTINGIMUSED

Veebipoe  ronguaed.ee (edaspidi  Veebipood)  omanik  on  Osaühing Rõngu Aed (registrikood   11226227), asukohaga Järvekalda tee 33, Harkujärve küla, Harku vald, Harju maakond.

Käesolevad tellimistingimused kehtivad Osaühingu Rõngu Aed (edaspidi Müüja) ja Tellija vahel kõigi e-poes aadressiga www.pood.ronguaed.ee tehtavate tellimuste suhtes.


Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo
 

 • E-poest tellides nõustub Tellija Müüja tellimistingimustega.
 • Valige soovitud kaubad ning edastage tellimus.
 • Tellimus peab sisaldama kauba nimetust, kogust, tellija nime ja kontaktandmeid.
 • Pärast tellimuse kinnitamist või täpsustamist saadetakse Müüja poolt e-kirja teel tellimuses märgitud e-posti aadressile. Tellimuse maksumusele lisandub pakendamise ja transportteenuse tasu, mis sõltub tellimuse kaalust, mõõtmetest ja asukohast, kuhu kaup on vaja toimetada.

 

Makseviisid

 • Ostude eest saate tasuda kasutades pangalinki (Swedbank, SEB, LHV Pank, Luminor, Coop Pank), pangaülekandega tellimuse kinnituse alusel.
 • Peale ostu vormistamist tuleb Teie ekraanile ettemaksuarve. Teie tellimuse täitmisele võtmiseks, peab ettemaksuarve tasumisele kuuluvast summast tasuma 100%.
 • Ettemaksuarve saadetakse Teile ka automaatselt e-postiga.
 • Peale ettemaksuarve tasumist väljastatakse Teile paberkandjal arve koos tellitud toodetega. Soovi korral väljastame teile arve ka digitaalsel kujul.
 • Kõik E-poe hinnakirjas toodud hinnad on esitatud eurodes.


Tellimuse vormistamine
 
Kauba tellimiseks  tuleb  lisada  soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse  vormistamiseks tuleb täita nõutud  andmeväljad  ning  valida  sobiv  toodete  kohaletoimetamise  viis.  Seejärel  kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.
 
Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
 
Kui  tellitud  kaupa  ei  ole  võimalik  tarnida  seoses  kauba  lõppemisega  või  muul  põhjusel, teavitatakse   sellest   Tellijat   esimesel   võimalusel   ning   tagastatakse   tasutud   raha   (sh   kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.
 
Kohaletoimetamine – Transport

Kättetoimetamine POST 24 kaudu
Post24 pakiautomaadid on iseteeninduslikud postkontorid, mis on paigaldatud erinevatesse kaubanduskeskustesse üle Eesti. Pakiautomaati mahuvad saadetised, mille mõõtmed koos pakendiga on maksimaalselt 41 cm x 38 cm x 64 cm
Tellitud tooted toimetatakse peale tellimuse tasumisel Teie poolt valitud pakiautomaati kuni 5 tööpäeva jooksul ja ka erad juhtudel pikema ajajooksul, mis tulened taimetervise ja taimede logistikal ja transpordil. Kui pakk jõuab Teie poolt valitud pakiautomaati, saadetakse koheselt Teie mobiilile vastava sisuga sms ja soovi korral ka e-mail. Sõnum sisaldab infot paki saabumise, automaadi asukoha ja lahtiolekuaegade.
Juhul kui tellitud kaupu ei ole võimalik koheselt ühe saadetisena väljastada, saadab müüja kauba mitme saadetisena ehk järeltellimusena. Järeltellimuse eest ei tasu tellija saatekulu.

 
Taganemisõigus
 
Pärast tellimuse kättesaamist on Tellijal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.
 
Taganemisõigus ei kohaldu, kui Tellijaks on juriidiline isik.
 
14-päevase  tagastamisõiguse  kasutamiseks  ei  tohi  tellitud  kaupa  kasutada  muul  viisil  kui  on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
 
Kui  kaupa  on  kasutatud  muuks  otstarbeks  kui  on  vajalik  kauba  olemuses,  omadustes  ja toimimises  veendumiseks  või  sellel  on  kasutamise  või  kulumise  märke,  on  Veebipoel  õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
 
Kauba  tagastamiseks  tuleb  esitada  kauba  ostmisest  taganemise  avaldus,  mille  vormi  leiab  siit: taganemisavaldus  ning  saata  see  e-posti  aadressile  info@ronguaed.ee  hiljemalt  14  päeva  jooksul  kauba kättesaamisest.
 
Kauba  tagastamise  kulud  kannab  Tellija,  välja  arvatud  juhul,  kui  tagastamise  põhjus  seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
 
Tellija peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
 
Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Tellijalt lepingu alusel saadud tasud.
 
Veebipood  võib  keelduda  tagasimaksete  tegemisest  seni,  kuni  on  lepingu  esemeks  oleva  asja tagasi saanud või kuni Tellija on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
 
Kui   Tellija   on   sõnaselgelt   valinud   Veebipoe   pakutud   kõige   odavamast   tavapärasest   asja kättetoimetamise  viisist  erineva  kättetoimetamise  viisi,  ei  pea  Veebipood  tarbijale  tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
 
Veebipoel  on  õigus  taganeda  müügitehingust  ning  nõuda  Tellijalt  tagasi  kaup,  kui  kauba  hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.
 
Pretensiooni esitamise õigus
 
Veebipood vastutab Tellijale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale.  Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.
 
Tellijal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@ronguaed.ee.
 
Kui  Veebipoest  ostetud  kaubal  on  puudused,  mille  eest  Veebipood  vastutab,  parandab  või asendab  Veebipood  puudusega  kauba.  Kui  kaupa  ei  ole  võimalik  parandada  ega  asendada, tagastab Veebipood Tellijale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Tellijal on võimalik Kauba lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele sh nõuda:
1) nõuda kohustuse täitmist;
2) oma võlgnetava kohustuse täitmisest keelduda;
3) nõuda kahju hüvitamist;
4) taganeda lepingust või öelda leping üles;
5) alandada hinda;
6) rahalise kohustuse täitmisega viivitamise korral nõuda viivist.

 
Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Müüdud istikuid me tagasi ei osta, kuna kontrollime nende kvaliteeti enne kauba komplekteerimist ja transportimist Tellijani.
NB! Kuna taim on elusasi, siis palume saadetis vastu võtta esimesel võimalusel!
Transpordi käigus vigastatud või purunenud istikutest tuleb koheselt (hiljemalt 24 tunni jooksul, alates kauba kättesaamisest) teatada Müüjale. Kui ostetud istikud osutuvad vigastatuteks, on Tellijal õigus kaup Müüjale tagastada 14-päeva jooksul alates kauba kättesaamise päevast. Õigustatud pretensioonid rahuldatakse olemasoleva ostuarve alusel. Mittekvaliteetsed (transpordi käigus vigastatud) istikud tuleb Müüjale tagastada koos istiku markeeringu ja istutusnõuga.

 • Müüja ei vastuta istikute istutamisel ja istutusjärgsel perioodil ostja poolt valede agrotehniliste võtete kasutamisest või ilmastiku, ümbritsevate keskkonnamõjude ja loomade poolt tekitatud kahjude eest.
 • Tellijal on õigus taganeda tasutud ettemaksuarve alusel sõlmitud Lepingust 14 päeva jooksul alates tellitud kauba üleandmisest Tellijale. Selleks tuleb esitada Müüjale kirjalik avaldus, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest.
 • Müüja tagastab raha Tellijale viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates Lepingust taganemise avalduse jõudmisest Müüjani. Lepingust taganemisel kannab kauba tagastamiskulud Ostja.
 • Kaup tagastatakse Müüjale järgmisel aadressil: Reediko Õunahoidla, Polli küla, Karksi vald, 69108 Viljandimaa.
 • Tagastada ei saa eritellimusel valmistatud kaupu (arvestades Tellija isiklikke vajadusi või tellija poolt esitatud spetsiifilisi tingimusi) ning riknenud või kasutamistähtaja ületanud kaupu.
 • Kui tagastamisele kuuluv kaup osutub mittekvaliteetseks (praagiks), tasub tagastamiskulud Müüja.

 
Otseturustus ja isikuandmete töötlemine
 

 • Müüjal on õigus vajadusel avaldada Tellija andmeid ostutellimuse täitmiseks kolmandatele isikutele (transpordifirmadele).
 • Andmeside Kliendi ja pankade ning kaardimaksekeskuse vahel on krüpteeritud, mis tagab Kliendi isikuandmete ja pangaandmete turvalisuse.
 • Makse teostamine toimub väljaspool E-poe keskkonda, vastava panga või teenusepakkuja turvalises maksekeskkonnas. E-poel puudub ligipääs Kliendi pangaandmetele ja krediitkaardi andmetele.

    
Veebipood kasutab Tellija poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress,   pangarekvisiidid)   ainult   tellimuse   töötlemiseks   ning   kauba   Tellijale   saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.
 
Veebipood  saadab  Tellijale  uudiskirju  ning  pakkumisi  Tellija  e-maili  aadressile  ainult  juhul,  kui Tellija  on  selleks  avaldanud  soovi  sisestades  veebilehel  e-kirja  aadressi  ning  andnud  teada  oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.
 
Tellijal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest Veebipoele teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.
 
Vaidluste lahendamine

Kui  Tellijal  on  Veebipoe  osas  pretensioone,  tuleb  need  saata  e-kirja  aadressile info@ronguaed.ee.    
 
Kui  Tellija  ja  Veebipood  ei  suuda  lahenda  vaidlust  kokkuleppe  teel,  siis  on  Tellijal  võimalik pöörduda  Tarbijavaidluste  komisjoni  poole.  Menetlustingimustega  saab  tutvuda  ning  avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Tellija  ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi.
 
Piiriüleste vaidluste korral on Tellijal võimalik pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

 

Vaarikas

Maitsev ja tervislik

Maasikad

×

Maasikad

Maasikasordid, mis magusad ja maitsvad

Must sõstar

×

Must sõstar

Maitsev mari

Karusmari

×

Karusmari

Ehk tikker

×

 

 

×

 

 

×

 

 

×